fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Córka Ewy Błaszczyk wybudzona po 16 latach

Ewa Błaszczyk
Fotorzepa, Krzysztof Mystkowski
Dzięki wszczepionemu stymulatorowi mózgu, Aleksandra Janczarska, córka Ewy Błaszczyk, została wybudzona ze śpiączki. Informacjom przekazanym przez lekarzy zaprzecza fundacja Akogo

Dr Monika Barczewska mówi w rozmowie z RMF FM, że 22-letnia córka Ewy Błaszczyk wodzi wzrokiem i reaguje na rzeczy, które dzieją się wokół niej. - Takiego kontaktu wcześniej nie było - mówi lekarz.

Lekarze podkreślają, że wypadek spowodował wiele zmian w mózgu kobiety. Potrzeba czasu i rehabilitacji, by Ola wstała z łóżka.

Doniesieniom lekarzy zaprzecza Fundacja Akogo. Sprawy nie skomentowała Ewa Błaszczyk, która przebywa obecnie za granicą. 

6-letnia córka Ewy Błaszczyk zakrztusiła się wodą podczas połykania tabletki. Przez niedotlenienie mózgu dziewczynka zapadła w śpiączkę.

To drugie wybudzenie w tym miesiącu. Na początku sierpnia udało się wybudzić 35-letniego mężczyznę z Sępopola. Obecnie jest on przytomny, a jego stan pozwala na rozmowę.

Stymulatory mózgu, które doprowadziły do wybudzenia, zostały wszczepione siedmiu pacjentom. Koszt jednego takiego urządzenia to kilkadziesiąty tysięcy złotych. Jeszcze w tym roku kolejnym siedmiu pacjentom zostaną wszczepione stymulatory.

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA