fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Nocne Wilki złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Nocne Wilki przed Grobem Nieznanego Zołnierza
PAP, Tomasz Gzell
Niepełny skład grupy motocyklistów Nocne Wilki dotarł do Warszawy i złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Motocykliści z grupy Nocnych Wilków, którzy wczoraj przekroczyli polsko-białoruską granicę przenocowali w Terespolu, czekając na pozostałych członków grupy. Siedmioro z nich zostało jednak dziś zatrzymanych na granicy ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. 

Jak zapewnił przywódca Nocnych Wilków, mają oni plan B, który będzie realizowany przez tych członków grupy, którzy są już w Europie.

Realizuje go właśnie ta grupa Nocnych Wilków, przy wsparciu polskich motocyklistów głównie z Rajdu Katyńskiego, która wczoraj przekroczyła granicę i zmierza do celu "Drogi zwycięstwa", którym jest Berlin.

W Warszawie Nocne Wilki, około 30 osób, głównie Rosjanie, Niemcy i Słowacy,  złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich oraz w Muzeum Niepodległości w warszawskiej Cytadeli. Obyło się bez jakichkolwiek incydentów.

Nocne Wilki na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich (PAP, fot. Tomasz Gzell)

Następny cel podróży Nocnych Wilków to Oświęcim, w którym odwiedzą KL Auschwitz. Następnie przez Wrocław pojadą do Berlina. 

Doroczna trasa "Droga zwycięstwa" to rajd rosyjskich motocyklistów dla uczczenia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Nocne Wilki to grupa nacjonalistyczna, ciesząca się sympatią prezydenta Władimira Putina. 

W ubiegłym roku Nocne Wilki nie zostały wpuszczone do Polski. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA