fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Godzina policyjna w czerwonej strefie

AFP
Mniej osób na weselach i maseczki na świeżym powietrzu – także w strefie żółtej. Resort zdrowia wprowadza nowe obostrzenia.

Do 50 osób w strefie czerwonej, do 75 w strefie żółtej i do 100 w strefie zielonej będzie mogło uczestniczyć w zgromadzeniach, czyli także w przyjęciach z okazji chrztu, komunii czy wesela. W czerwonej strefie przyjęcie może potrwać krócej – lokale gastronomiczne będą tam czynne tylko do godz. 22. Jak tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski, wiąże się to z końcem sezonu ogródków gastronomicznych, które zapewniały większy poziom bezpieczeństwa.

Za to w strefie żółtej, tak jak dotychczas tylko w czerwonej, maseczki będą obowiązywać również na świeżym powietrzu.

Resort zapowiada też nowy schemat postępowania z zakażonym Covid-19. Nie będą już kierowani do szpitali zakaźnych, które nie mają gdzie kłaść zakażonych. Jak podkreślał minister Niedzielski, obecny model sprawdzał się przy 500–1000 zakażeń na dobę (we wtorek było ich ponad 1,3 tys.).

Teraz decyzję o izolacji pacjenta bez objawów lub skąpoobjawowego podejmował będzie lekarz rodzinny lub pracujący w szpitalu na I poziomie sieci covidowej. Rozporządzenie opisujące schemat postępowania ma zostać przedstawione w czwartek.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA