fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Księżna Kate w izolacji po kontakcie z zakażoną osobą

Kate Middleton
PAP/EPA
Księżna Cambridge Kate, żona księcia Williama, poddała się samoizolacji po kontakcie z osobą, która uzyskała pozytywny wynik tetsu na COVID-19.

"Jej królewska wysokość nie doświadcza żadnych symptomów, ale przestrzega odpowiednich rządowych wytycznych i poddaje się samoizolacji w domu" - poinformował rzecznik Pałacu Kensington.

30 maja księżna Kate otrzymała pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19. Nie poinformowano jaką szczepionkę podano księżnej.

Wielka Brytania boryka się w ostatnich tygodniach z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, co jest związane z pojawieniem się na Wyspach wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2 (B.1.617.2, wariant wykryty po raz pierwszy w Indiach). Wzrostowi liczby zakażeń nie towarzyszy jednak wzrost liczby zgonów zakażonych.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 24 248 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 15 osób chorych na COVID-19.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 na Wyspach otrzymało jak dotąd 45 274 497 osób, 33 614 952 jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA