fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Osiem lwów z zoo w Indiach zakażonych koronawirusem

stock.adobe.com
Osiem lwów z jednego z ogrodów zoologicznych w Indiach jest zakażonych koronawirusem - podał we wtorek rząd, dodając, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta mogą przenosić zakażenie na ludzi.

Władze największego ogrodu zoologicznego w Indiach, ulokowanego w Hyderabadzie w środkowo-południowej części kraju, udostępniły próbki rządowemu laboratorium badawczemu 24 marca po tym, jak lwy wykazały oznaki niewydolności oddechowej.

„Opierając się na doświadczeniach z ogrodów zoologicznych z całego świata, w których wykrywano zakażenie koronawirusem u zwierząt, stwierdzamy, że nie ma faktycznych dowodów na to, by zwierzęta mogły dalej przenosić zakażenie na ludzi” - stwierdziło w wydanym komunikacie Ministerstwo Środowiska, Lasów i Zmian Klimatu.

Park zoologiczny Nehru został tymczasowo zamknięty.

W Indiach już od prawie dwóch tygodni codziennie notuje się ponad 300 tys. nowych zakażeń dziennie. Łączna liczba przypadków koronawirusa w Indiach przekroczyła już 20 milionów, co co jest drugą największą liczbą zakażeń na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA