fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. USA. Dr Anthony Fauci apeluje. "Też jestem zmęczony"

Dr Anthony Fauci
AFP
Amerykanie muszą nadal stosować środki bezpieczeństwa, stosować się do dystansu społecznego i unikać tłumów - mówi w rozmowie z NBC dr Anthony Fauci, główny amerykański epidemiolog.

Fauci mówił w rozmowie z NBC, że obawia się, iż Amerykanie "przedwcześnie ogłoszą zwycięstwo" w walce z koronawirusem SARS-CoV-2, co doprowadzi do uderzenia w USA kolejnej fali epidemii koronawirusa.

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w USA - pomimo postępów programu szczepień na COVID-19 (wykonano ich w Stanach Zjednoczonych już ok. 150 mln) - znów zaczęła rosnąć.

Dr Fauci przyznał, że władze są zaniepokojone iż liczba zakażeń wypłaszczyła się na wysokim poziomie. - Na nieakceptowalnie wysokim poziomie - dodał.

- Wszyscy, w tym ja, do jakiegoś stopnia jesteśmy zmęczeni COVID-19, ale to co próbujemy podkreślić to to, że to (epidemia) się skończy - dodał epidemiolog.

- Musimy wytrzymać tylko trochę dłużej, dać szczepionkom szansę uporać się z tym. Gwarantuję, że późną wiosną i wczesnym latem będziemy wracać do pewnego stopnia normalności, na którą wszyscy liczą, ale nie chcemy zrobić tego przedwcześnie - mówił dr Fauci.

- Nie chcemy wycofać się z obostrzeń w czasie, gdy widzimy wypłaszczenie się liczby zakażeń na wysokim poziomie - dodał.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA