fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zmarnowało się ponad tysiąc szczepionek. Powodem awaria zamrażarki

Szczepionka przeciw COVID-19
AFP
Jak informuje agencja Reutera, w jednej z japońskich placówek medycznych lekarze byli zmuszeni wyrzucić 1032 dawki szczepionki przeciwko COVID-19, gdyż były one przechowywane w zepsutej zamrażarce.

Ponad tysiąc dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi poszło na marne z powodu złej temperatury przechowywania preparatów - poinformowało w poniedziałek japońskie ministerstwo zdrowia. Zaznaczono także, że jest to pierwszy taki przypadek w kraju.

Resort zdrowia przyznał, że w weekend doszło do awarii zamrażarki, w której przechowywano szczepionki. Jednocześnie odmówiono podania nazwy placówki medycznej, w której doszło do zdarzenia oraz producenta sprzętu. Dodano jednak, że firma odpowiedzialna za produkcję zamrażarki zbada przyczynę awarii.

Japonia podpisała umowy na dostarczenie jej łącznie ponad 500 mln dawek szczepionek na COVID-19. Dotąd do użycia zatwierdzono w kraju jedynie szczepionkę Pfizer/BioNTech. Dotychczas doszło do trzech dostaw. Łącznie jest to około 1,4 mln dawek.

Program szczepień na COVID-19 w Japonii rozpoczął się 17 lutego. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia.

Szczepionkę Pfizer/BioNTech należy przechowywać w temperaturze około minus 75 stopni Celsjusza. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA