fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. 103 nowe zakażenia w Chinach. Szanghaj blokuje dwa szpitale

Szanghaj
AFP
Szanghaj wprowadził blokadę dwóch szpitali w związku z podejrzeniem pojawienia się w nich ognisk koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje "The Independent". Chodzi o szpital onkologiczny przy Uniwersytecie Fudan i Szpital Renji.

W wymienionych wyżej szpitalach wstrzymano przyjmowanie pacjentów z zewnątrz.

W Szanghaju w ciągu doby wykryto sześć zakażeń koronawirusem. W środę i w czwartek w mieście zidentyfikowano możliwe przypadki zakażeń powiązane z zablokowanymi szpitalami.

Lockdownem objęta jest też część Pekinu.

Władze Chin apelują do mieszkańców, aby ci pozostawali w domach w czasie zbliżających się obchodów Chińskiego Nowego Roku. Tradycyjnie w tym okresie setki miliony Chińczyków przemieszczają się po kraju odwiedzając swoje rodziny.

Pekin ma nadzieję na zaszczepienie przeciwko COVID-19 ok. 50 mln osób do połowy lutego. W Chinach dopuszczono do użycia szczepionkę chińskiego koncernu Sinovac.

Najwięcej zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto w ciągu ostatniej doby w Chinach w prowincji Heilongjiang (47). W prowincji Jilin wykryto 19 zakażeń, a w prowincji Hebei, otaczającej Pekin - 18. W samym Pekinie wykryto trzy zakażenia.

W chińskich szpitalach przebywa obecnie 1 674 chorych na COVID-19. Stan 80 z nich jest poważny.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA