fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dr Agnieszka Szarowska: Efekty obostrzeń? Po 3-4 tygodniach

Oddział zakaźny szpitala w Warszawie
Fotorzepa, Robert Gardziński
Jeżeli wprowadzamy obostrzenia, efektów spodziewamy się najwcześniej po 3-4 tygodniach - mówi dr Agnieszka Szarowska, lekarz zakaźnik i pełnomocnik dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w rozmowie z RMF FM.

Dr Szarowska ubolewała nad tym, że choć Polacy zaczęli chodzić w maskach po ulicach to "nie widać efektów jeśli chodzi o imprezy".

- Myślimy, że jak przenieśliśmy imprezę z baru do własnego domu, to tam już jest bezpiecznie? No nie jest - mówiła lekarka.

Dr Szarowska ostrzegała, że przy takim nastawieniu wszystkie obostrzenia "nie przyniosą żadnego efektu", mimo że w ich wyniku ludzie będą tracić pracę a firmy bankrutować.

Mówiąc o nowych obostrzeniach lekarka podkreśliła, że pomogą zarówno szpitalom, jak i tym, którzy do nich trafią i będą wymagać intensywnej opieki medycznej.

- Gdybyśmy wszystkie te obostrzenia wprowadzili w sierpniu, kiedy było najmniej zakażeń, wtedy byłaby szansa na to, że nie byłoby tego gwałtownego wzrostu. A teraz mamy piekło - ubolewała lekarka.

Resort zdrowia poinformował w czwartek o wykryciu 12107 zakażeń koronawirusem w ciągu doby - to największy dobowy przyrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce od początku epidemii.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA