fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nieoficjalnie: Wzrost liczby zakażeń na wojskowych uczelniach

jeden z budynków WAT
Fotorzepa, Kuba Kamiński
Od inauguracji roku akademickiego na wojskowych uczelniach we Wrocławiu i Warszawie znacznie wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - pisze Onet.

Z informacji Onetu wynika, że w Akademii Wojsk Lądowych (AWL) we Wrocławiu jest ponad 600 osób zakażonych koronawirusem. "Trudna sytuacja epidemiczna panuje też w Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie - twierdzą nasze źródła" - napisał portal.

Według Onetu, w obu uczelniach "wirus zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać po inauguracjach roku akademickiego", w których brał udział szef MON Mariusz Błaszczak. Tekst portalu został opublikowany zanim minister obrony narodowej poinformował w mediach społecznościowych, że test na SARS-CoV-2 dał u niego wynik pozytywny.

Onet napisał, że na AWL i WAT "nauka praktycznie zamarła". "Studenci cywilni mają zajęcia zdalnie, wojskowi w sposób hybrydowy" - czytamy. Anonimowy rozmówca portalu związany z wrocławską akademią powiedział, że na AWL zakażeń wśród podchorążych i kadry jest "tak dużo", że "nic tam się praktycznie nie dzieje". - Już tydzień temu poszły rozkazy, że są zawieszone wszystkie zewnętrzne szkolenia - dodał informator.

W rozmowie z portalem rzeczniczka WAT potwierdziła, że wśród studentów warszawskiej uczelni stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, nie podała szczegółów.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA