fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ukraina zakazuje wjazdu 1000 żydowskich pielgrzymów

AFP
Ponad 1000 chasydzkich pielgrzymów, w tym dzieci, zostało zatrzymanych na granicy ukraińsko-białoruskiej po tym, jak Kijów odmówił im wstępu z powodu obowiązujących przepisów związanych z pandemią koronawirusa.

Każdego roku dziesiątki tysięcy chasydów podróżuje do ukraińskiego miasta Humań, aby odwiedzić grób rabina Nahmana z Bracławia, jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich.

W tym roku Żydowski Nowy Rok obchodzony jest w dniach 18-20 września.

Pielgrzymi wyruszyli, mimo że rządu Ukrainy i Izraela wezwały chasydów, by nie podróżowali do miasta liczącego 80 tysięcy mieszkańców.

Kijów zakazał obcokrajowcom wjazdu do kraju do końca września z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem. Rzecznik ukraińskiej straży granicznej, Andrij Demczenko, powiedział AFP, że "na przejściu granicznym jest około 1000 osób".

Podobne dane przedstawia strona białoruska. Wśród pielgrzymów jest ponad 200 dzieci. 

Nagrania opublikowane w środę przez ukraińską straż graniczną pokazało dziesiątki ultra-ortodoksyjnych pielgrzymów w tradycyjnych strojach modlących się na środku drogi. Walizki i torby były porozrzucane wokół, a dzieci z ciekawością patrzyły w kamerę.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA