fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Japonia: Liczba turystów zagranicznych spadła o 99,7 proc.

AFP
Japonię w sierpniu odwiedziło 8700 zagranicznych turystów - o 99,7 proc. więcej niż rok wcześniej, w związku z ograniczeniami w swobodzie podróżowania w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

W Japonii w lipcu i sierpniu tego roku miały odbywać się igrzyska olimpijskie - ale w związku z pandemią koronawirusa igrzyska zostały przełożone na 2021 roku.

Liczba turystów spoza granic w Japonii w sierpniu była dwa razy wyższa niż w lipcu (3800) i znacznie większa niż w maju, gdy Japonię odwiedziło zaledwie 1663 turystów spoza granic kraju (to najniższa liczba cudzoziemskich turystów od 1964 roku, gdy zaczęto prowadzić takie statystyki - wynika z danych Japońskiej Agencji Turystycznej).

W Japonii nadal obowiązują ograniczenia dotyczące wjazdu do kraju obywateli 159 państw i regionów świata. Ograniczenia złagodzono jednak wobec osób, które mają status rezydentów w Japonii przybywających z krajów z względnie niewielką liczbą wykrywanych w ciągu doby zakażeń koronawirusem - w tym z Tajlandii i Wietnamu.

W sierpniu najwięcej cudzoziemskich turystów przybyło do Japonii z Chin - 1600 (rok wcześniej w sierpniu - ok. miliona), z Wietnamu (1100) oraz Korei Południowej i USA (700).

Liczba obywateli Japonii wyjeżdżających w sierpniu z kraju spadła o 98,2 proc. - do poziomu ok. 37100.

Źródło: Kyodo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA