fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

"Samochodowe" śluby w ogarniętej epidemią Brazylii

AFP
W Santa Cruz, dzielnicy na przedmieściach Rio de Janeiro, nowożeńcy biorą śluby siedząc w maskach w samochodzie, a urzędnik magistratu udziela im ślubu przez okno pojazdu - odnotowuje AP.

Brazylia jest drugim najbardziej dotkniętym epidemią krajem świata - dotychczas wykryto tam 438238 tysięcy zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W wyniku COVID-19 zmarły w Brazylii 26754 osoby - tylko w pięciu krajach świata liczba ofiar epidemii jest większa.

Tylko 28 maja w Santa Cruz "samochodowy" ślub wzięło 15 par.

Stan Rio de Janeiro jest drugim - po Sao Paulo - najbardziej dotkniętym epidemią stanem w Brazylii. W stanie Rio de Janeiro wykryto niemal 45 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i niemal 5 tys. zgonów z powodu COVID-19. 

W co najmniej siedmu stanach Brazylii ślubów udzielać można obecnie zdalnie, w trakcie wideopołączenia z urzędnikiem. W Sao Paulo urzędnik może odwiedzić narzeczonych w domach, gdzie podpisują dokumenty przed takim zdalnym ślubem.

Jednak tylko w Santa Cruz zorganizowano śluby w formule "drive-thru" - odnotowuje AP.

Taki ślub trwa pięć minut, w czasie których pary wypowiadają słowa przysięgi, wymieniają się obrączkami i całują - nie zdejmując jednak masek.

Czasem taki pandemiczny ślub para bierze po to, by jedno z małżonków zyskało prawo do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego drugiego - pisze AP.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA