fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Holandia i San Marino. Koronawirus w kolejnych krajach Europy

Koronawirus z Włoch dotarł do kolejnych krajów Europy
AFP
W Holandii i San Marino potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) poinformował, że w Holandii test na obecność koronawirusa po raz pierwszy dał wynik pozytywny.

Holenderskie służby medyczne przekazały, że pacjent, mieszkaniec miasta Tilburg na południu kraju, niedawno wrócił z Lombardii. Został odizolowany, jest poddawany leczeniu.

Czytaj także:
Nowe ognisko koronawirusa w Niemczech. 14 przypadków zarażeń

Trwa ustalanie listy osób, z którymi po powrocie z Włoch chory miał kontakt. RIVM zaleciło, by osoby te monitorowały stan swego zdrowia i co najmniej dwa razy dziennie mierzyły temperaturę. Działania te mają ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby na terytorium Holandii.

O potwierdzonym przypadku koronawirusa poinformowały też po spotkaniu grupy koordynacyjnej ds. zagrożeń zdrowotnych służby medyczne San Marino.

Według tego źródła, koronawirusa wykryto u obywatela San Marino. Pacjent ma 88 lat, kilka dni temu był hospitalizowany na oddziale zakaźnym w Rimini.

Zgodnie z procedurami wprowadzonymi przed tygodniem, doktor, który leczył pacjenta, został poddany domowej kwarantannie.

San Marino to państwo stanowiące enklawę na obszarze Włoch. Według służb medycznych, w ostatnim czasie pacjent, u którego stwierdzono koronawirusa, nie odwiedzał północnych Włoch, gdzie stwierdzono ponad 650 przypadków koronawirusa, a 17 osób zmarło.

Na całym świecie koronawirus 2019-nCoV doprowadził do śmierci ponad 2700 osób. Zachorowało niemal 81 tysięcy.

Duże ogniska koronawirusa istnieją obecnie we Włoszech, w Iranie i w Korei Południowej. Dane wskazują, że wirus zaczyna wygasać w Chinach, gdzie w ciągu ostatniej doby liczba ofiar wyniosła 29 - najmniej od 28 stycznia i o 23 mniej niż dzień wcześniej.

Epidemia rozpoczęła się w grudniu 2019 r. w Wuhan w chińskiej prowincji Hubei.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA