fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Koronawirus. Czy w Korei Północnej wykryto pierwsze zakażenie? Nowe dane

Korea Północna
AFP
Korea Północna poinformowała WHO, że w kwietniu w kraju przetestowano na COVID-19 25 986 osób, ale nadal nie wykryto żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje AP.

Z danych przekazanych WHO wynika, że między 23 a 29 kwietnia w Korei Północnej przetestowano na COVID-19 751 osób, spośród których u 139 stwierdzono objawy choroby charakterystyczne dla zakażenia wirusami grypopodobnymi.

Wszystkie te testy dały wynik negatywny.

Eksperci ds. ochrony zdrowia sceptycznie odnoszą się do przekazywanych przez Pjongjang informacji. Wskazują na słaby poziom systemu ochrony zdrowia w Korei Północnej oraz fakt, że kraj graniczy z Koreą Południową i Chinami, w których wciąż wykrywane są zakażenia.

Władze Korei Północnej określają działania zmierzające do ochrony kraju przed epidemią koronawirusa jako sprawę "narodowej egzystencji".

Do kraju nie mogą wjeżdżać zagraniczni turyści. Ruch transgraniczny praktycznie zamarł.

Korea Północna przestała przekazywać dane o liczbie osób objętych kwarantanną w związku z możliwym kontaktem z koronawirusem SARS-CoV-2. Wcześniej władze kraju informowały o poddawaniu kwarantannie dziesiątków tysięcy osób, u których wykryto symptomy charakterystyczne dla COVID-19.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA