fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

"Syrena" z Doniecka zabita w Donbasie

vkontakte
Anna Czabanowa, znana jako Syrena, 28-letnia żołnierka nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Donieckiej Republiki Ludowej (DPR), która była słynna z umieszczania w mediach społecznościowych swoich zdjęć z bronią, została zabita z Donbasie - twierdzi agencja UNIAN.

"Anna Aleksandrowa Czabanowa 'Syrena' (urodzona w Doniecku 24 czerwca 1990 roku) została zabita 27 września w pobliżu wioski Kominternowe - poinformował na Twitterze ukraiński bloger znany jako "Necro Mancer", publikując także jej zdjęcie.

Agencja UNIAN zaznacza, że śmierć żołnierki została potwierdzona przez Doniecką Republikę Ludową.

vkontakte

Ukraińskie wojsko poinformowało, że ostatniej doby dokonano w Donbasie 22 ataków na siły rządowe. "Według raportu wywiady, czterech okupantów zostało zabitych, a ośmiu zostało rannych" - poinformowało centrum prasowe armii. Nie zaznaczono, czy wśród ofiar jest właśnie Czabanowa. Jednak według komunikatu, do starć doszło m.in. w okolicy miejscowości Wodiane, Łebedynśke, Hnutowe, Szyrokyne i Pawłopil - z których najbliższa jest oddalona od Kominternowa o 5 kilometrów, a najdalsza - o 17 km.

Źródło: rp.pl/ UNIAN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA