fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Co najmniej siedmiu Palestyńczyków zginęło w izraelskim nalocie

AFP
Co najmniej siedem osób zginęło w sobotę nad ranem w Gazie podczas ataku izraelskiego lotnictwa na to miasto - poinformował islamski Hamas.

Ofiar śmiertelnych nalotu może być więcej, trwa przeszukiwanie gruzów.

Według informacji pochodzących ze strony palestyńskiej, izraelskie samoloty zrzuciły kilka bomb na wielopiętrowy budynek, bez uprzedniego ostrzeżenia jego mieszkańców. Hamas w odpowiedzi na ten atak wystrzelił serię rakiet w kierunku Izraela.

W sobotę rano armia izraelska poinformowała, że zbombardowała centrum operacyjne Hamasu oraz ośrodek wywiadu wojskowego w Gazie.

Pięć dni po rozpoczęciu starć pomiędzy Izraelem i Hamasem, premier Izraela Beniamin Netanjahu ostrzegł, że ataki na Strefę Gazy nie skończą się szybko. Po spotkaniu w ministerstwie obrony oświadczył: "Odpłacimy Hamasowi i innym organizacjom terrorystycznym. Drogo nam za to zapłacą. To jeszcze nie koniec".

Od początku tej fazy konfliktu, w Gazie zginęło już 126 Palestyńczyków, zaś w Izraelu z powodu ataku rakietowego od strony Gazy śmierć poniosło 9 osób.

W piątek wieczorem z terytorium Syrii w stronę Izraela wystrzelone zostały trzy rakiety. Jedna nie eksplodowała, spadając po stronie Syrii, pozostałe nie wyrządziły szkód.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA