fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Ajatollah: Historia pokazuje, że Izrael upadnie

AFP
Najwyższy duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei oświadczył, że "nielegalny" reżim Izraelski załamałby się, gdyby przeprowadzono plebiscyt pomiędzy Palestyńczykami.

Zwracając się do grupy irańskich urzędników, a także ambasadorów państw muzułmańskich w związku z końcem ramadanu, ajatollah zapowiedział, że "reżim Izraela zbudowany na błędnych fundamentach zawali się dzięki bożej łasce" i woli muzułmańskich narodów.

- Jedynym sposobem na sprzeciwienie się przestępczej polityce USA i Syjonistów jest rozpoznanie i pokrzyżowanie ich planów przez opór - miał powiedzieć Chamenei.

Według ajatollaha ważne jest, aby muzułmańskie państwa, a także polityczne, kulturalne i religijne elity świata muzułmańskiego wzięły na siebie "ciężkie brzemię odpowiedzialności przeciwstawiania się aroganckim siłom".

- Jak dowodzi historia reżim syjonistyczny, który jest obarczony nielegalnością, zawali się w najbliższej przyszłości - powiedział ajatollah.

Zdaniem ajatollaha reżim Izraelski powstał na bazie "siły i gróźb wymordowania lub deportowania narodu" zamieszkującego swoją ojczyznę (chodzi o Palestyńczyków - red.). - To dlatego nielegalność istnienia Izraela wryła się w serca muzułmańskich narodów. Nikt nie może oczyścić mapy Palestyny z historycznej pamięci geografii świata - stwierdził ajatollah.

Ajatollah wezwał też do przeprowadzenia w Izraelu referendum na temat przyszłej formy rządu tego kraju w którym wzięliby udział chrześcijanie, muzułmanie i Żydzi. Takie referendum - zdaniem Chamenei - doprowadziłoby do upadku izraelskiego reżimu.

Źródło: IFPNews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA