fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Reino Capital pomoże w inwestowaniu

Biurowiec Malta House w Poznaniu, w którym udziały ma grupa Reino.
materiały prasowe
Spółka chce zebrać 10 mln euro na stworzenie portfela dywidendowych funduszy nieruchomości komercyjnych.

Reino Capital (d. Graviton) planuje przeprowadzić prywatną emisję obligacji korporacyjnych o wartości do 10 mln euro (43 mln zł) na finansowanie działalności – głównie stworzenia portfela spółek zarządzających nieruchomościami komercyjnymi i dostarczających gotówki z najmu.


- Celem jest stworzenie giełdowego holdingu finansowego pod szyldem Reino Capital, który ma tworzyć, oferować i zarządzać funduszami inwestycyjnymi na rynku polskim i zagranicznym we wszystkich istotnych klasach aktywów – mówił wiosną zeszłego roku, tuż przed przejęciem Gravitonu, Radosław Świątkowski, partner w Reino Partners i jeden z głównych akcjonariuszy Reino Capital.

Od jesieni ub.r. spółka jest właścicielem 50,04 proc. w Reino Partners.

„Strategicznym celem jest istotny wzrost wartości aktywów zarządzanych przez podmioty zależne spółki, a także aktywów wehikułów inwestycyjnych, dla których spółki wchodzące w skład holdingu pełnią rolę doradcy przy zarządzaniu. Realizacja tej koncepcji może wiązać się z włączeniem do holdingu podmiotów licencjonowanych. W szczególności takich, które posiadają zgody na oferowanie papierów wartościowych i zarządzanie funduszami w poszczególnych klasach aktywów. Wśród rozważanych możliwości są: towarzystwo funduszy inwestycyjnych lub podmiot działający w jurysdykcji zagranicznej jako Zarządzający Alternatywnymi Funduszami Inwestycyjnymi (AIFM), dom maklerski czy podmiot będący agentem firmy inwestycyjnej (AFI)” – czytamy w komentarzu do sprawozdania za I kwartał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA