fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Iran: Boeing 737 rozbił się po starcie z lotniska w Teheranie

Princeofpersia1 at English Wikipedia [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych, Boeing 737, z 176 osobami na pokładzie rozbił się wkrótce po starcie z lotniska w Teheranie. Irański Czerwony Półksiężyc podał, że nie ma szans, by ktoś przeżył katastrofę.

Samolot miał spaść na ziemię i stanąć w płomieniach niedługo po starcie. Irańska telewizja podała, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna.

Ambasada Ukrainy w Iranie informuje, że samolot spadł w wyniku usterki silnika, a katastrofa nie była efektem aktu terroru.

Reuters poinformował, że odnaleziono już czarną skrzynkę maszyny.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że żaden z pasażerów nie przeżył katastrofy.

Irańskie media państwowe i premier Ukrainy poinformowali, że na pokładzie samolotu było 167 pasażerów i 9 członków załogi. Załoga samolotu miała nie zgłaszać żadnej usterki tuż przed katastrofą.

Na pokładzie samolotu było 82 obywateli Iranu, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców, 10 Szwedów, czterech Afgańczyków, trzech Niemców i trzech Brytyjczyków.

Samolot miał rozbić się w pobliżu lotniska Imama Chomeiniego. Maszyna miała spaść w pobliżu Parand, przedmieścia Teheranu, wkrótce po starcie.

Do katastrofy doszło w środę nad ranem czasu lokalnego.

Na razie nie ma informacji o ofiarach.

Jak podaje Reuters samolot należał do linii lotniczych Ukraine International Airlines. Według nieoficjalnych informacji samolot miał lecieć do Kijowa. Jego start zaplanowany był na godzinę 5:15 rano czasu lokalnego (2:45 czasu polskiego), ale opóźnił się o godzinę.

Agencja ISNA zamieściła na Twitterze nagranie, które ma dokumentować moment katastrofy.

Źródło: Al Jazeera, Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA