fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Apple zamyka sklepy w Kalifornii i Londynie. Przez nową falę infekcji

Apple
Bloomberg
Koncern Apple poinformował, że zamyka wszystkie swoje sklepy w Kalifornii oraz w Wielkiej Brytanii z powodu wzrostu zachorować na Covid-1.

W Wielkiej Brytanii 16 sklepów firmowych Apple zostanie zamkniętych także z powodu rządowych restrykcji wprowadzonych w Londynie oraz południowej Anglii, gdzie pojawiła się nowa, wysoce zaraźliwa mutacja koronawirusa.

Wszystkie 53 sklepy Apple w Kalifornii pozostaną zamknięte "przez jakiś czas" poinformowała amerykańska firma w komunikacie.

Kilka dni temu rzecznik koncernu zapowiedział, że firma zamknie tylko 12 sklepów w regionach, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest najtrudniejsza. Jednak w niedzielę 20 grudnia w specjalnym oświadczeniu poinformowano, że zamknięcie dotyczyć będzie wszystkich placówek bez wyjątku.

Klienci nadal będą mogli odbierać wcześniej złożone zamówienia przez kilka najbliższych dni. W oświadczeniu nie wspomniano, kiedy Apple spodziewa się ponownego otwarcia sklepów.

W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii infekcji koronawirusem jest coraz więcej. W USA zanotowano już ponad 17,4 miliona infekcji oraz około 314000 zgonów z powodu Covid-19.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA