fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Starbucks testuje nowe kubki. Ma nadzieje, że klienci nie zauważą różnicy

Bloomberg
Sieć Starbucks testuje nowe kubki do kawy. Ma nadzieję, że klienci nie zauważa różnicy.

Nowe kubki są z papieru, ale zamiast wewnętrznej warstwy izolacyjnej z plastiku są powleczone kompostowalną warstwą z naturalnego materiału. To oznacza, że teraz cały kubek Starbucksa nadaje się do całkowitego recyklingu.

Kubki są testowane w kliku kawiarniach w Nowym Jorku, San Francisco, Seattle, Londynie i Vancouver - informuje CNN.

- Klienci nie zauważą różnicy miedzy nowymi a starymi kubkami - zapewnia sieć w specjalnym oświadczeniu.

Starbucks od dziesięcioleci stara się ograniczyć ilość śmieci, które nie są poddawane recyklingowi. Dotychczas jednak był problem z kubkami, które składały się zarówno z papieru jak i plastiku, ponieważ wewnętrzna, izolacyjna warstwa kubka była plastikowa. Nie dało się ich więc poddać recyklingowi, ponieważ zakłady przetwarzania śmieci wymagały oddzielnego przetwarzania plastiku i papieru. Papierowe kubki z plastikową wyściółką nie mogły trafić do tradycyjnych maszyn do recyklingu, ponieważ mogły by je uszkodzić.

Dlatego też amerykańska sieć szukała przez lata sposobu na pozbycie się plastiku z kubków. Warunkiem było, by technologia wytwarzania ich była efektywna i niedroga. Wygląda na to, że wreszcie się udało. Jednak - jak zauważa CNN - nie jest to jeszcze kubek idealny, ponieważ przed procesem recyklingu wciąż trzeba będzie osunąć wewnętrzna warstwę kubka i poddać ja przetwarzaniu oddzielnie.

Od 2017 roku Starbucks razem z McDonald's pracuje nad kubkiem przyszłości w ramach inicjatywy NextGen Cup Challenge. Pomaga im w tym grupa inwestycyjna Closed Loop Partners. Do 2021 roku ma powstać nowy, lepszy kubek do napojów, który byłby w pełni odnawialny i ekologiczny.

Dotychczas Starbucks zachęcał swoich klientów do przychodzenia do kawiarni po kawę z własnym kubkiem wielorazowego użytku, ale w związku z epidemia koronawirusa wprowadził jednak zakaz sprzedaży kawy i innych napojów w naczyniach wielorazowego użytku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA