fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Tesco zamyka kolejne sklepy, także ten internetowy

Bloomberg
W ramach przygotowań do przejęcia operacji sieci przez Netto likwidowane są nieobjęte transakcją placówki.

Tesco podało w komunikacie, iż przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali poinformowani o dacie zamknięcia usługi E-zakupy, nie będącej częścią umowy z duńską firmą. Dodatkowo Tesco zamyka kolejnych sześć sklepów, nieobjętych transakcją.

- Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi - mówi dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan. - Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów - dodaje.

Transakcja sprzedaży polskiej części Tesco do Salling Group jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów. Zachęcam także do korzystania z serwisu E-zakupy, który będzie dostępny przez najbliższe dwa miesiące - dodał Martin Behan.

Zamykane sklepy stacjonarne, czyli Warszawa (ul. Połczyńska), Bielsko-Biala (ul. Warszawska), Opole (ul. Ozimska), Łódź (ul. Widzewska), Gdynia (ul. Nowowiczlińska) i Ostrów Wielkopolski (ul. Kaliska), będą otwarte do 31 października 2020 roku. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA