fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lumpeksy mogą pojawić się w galeriach handlowych

Adobe Stock
Używana odzież w centrach handlowych? Choć brzmi to dość egzotycznie, to kolejki przed lumpeksami mogą przenieść się z ulic do galerii. Przemawiają za tym dwa czynniki – rynek second handów to miliardy złotych, a Polacy coraz częściej myślą o formule "zero waste" - pisze Business Insider Polska.

W tym nurcie wiele zależy od postawy dużych sieci modowych. Pierwszym koncernem, który wszedł w rynek second hand, jest H&M. Firma niedawno zaczęła testować sprzedaż używanej odzieży online – jednak na razie eksperymentuje tylko w rodzimej Szwecji. Jeśli testy skończą się pozytywnie, marka może zacząć sprzedawać używaną odzież na innych rynkach.

Sklepy z odzieżą zlokalizowane przy ulicach miast przeżywają renesans. Kolejki przed otwarciem second handu w dniu dostawy są tego najlepszym dowodem. Kiedyś były to sklepy dla niezamożnych osób i z reguły nikt głośni się nie chwalił, że co tydzień poluje na dostawę w lumpeksie - pisze Business Insider Polska.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, krajowy rynek odzieży używanej sięga nawet 6 mld zł rocznie. Co więcej, już zeszłoroczne badania L’Observatoire Cetelem BNP Paribas pokazały, że millenialsi nie stronią od zakupów używanych podmiotów – aż 80 proc. badanych wskazuje filozofię współdzielenia jako pozytywną.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA