fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Integracja Ukrainy z UE ważna jak niepodległość

Podpisana umowa stowarzyszeniowa to gwarant niepodległości Ukrainy – mówili politycy z Kijowa.
materiały prasowe
Podczas otwarcia Forum Europa-Ukraina marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że nasze wsparcie dla Ukrainy w drodze do UE jest związane z polską racja stanu.

Dyskusja towarzysząca otwarciu Forum była zatytułowana „Stowarzyszenie z Unią i co dalej?". Protesty po tym, jak Wiktor Janukowycz zrezygnował z podpisania Umowy stowarzyszeniowej z UE, stały się początkiem ukraińskiej rewolucji godności. Umowa ostatecznie została podpisana w czerwcu 2014 roku i w pełnym wymiarze działa od 1 września 2017.

Specjalny gość panelu, marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że Polska od czasów Solidarności konsekwentnie wspierała integrację europejską Ukrainy. – Nasza polityka wobec Ukrainy nie jest tymczasowa czy koniunkturalna. Jest związana z polską racją stanu – podkreślił polityk. Jego zdaniem Polska i Ukraina powinny w dzisiejszej Europie trzymać się razem ze względu na podobną mentalność i wspólne wartości. Świadectwem tego marszałek nazwał m.in. brak kłopotów z ukraińskimi migrantami w Polsce.

Współprzewodniczący Komisji Parlamentarnej UE–Ukraina Mykoła Kniażycki ocenił, że podpisanie Umowy sto...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA