fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Górnictwo

Bogdanka wydobyła mniej węgla

Bloomberg
Lubelski Węgiel Bogdanka wydobył w II kwartale 1,9 mln ton węgla handlowego, wobec 2,02 mln ton przed rokiem. Spółka podtrzymuje założenia dotyczące tegorocznej sprzedaży.

Jak informuje Bogdanka, jej sprzedaż w II kw. wyniosła 1,88 mln ton. W I kw. 2015 r. sprzedała 1,95 mln ton węgla, a w II kw. 2014 r. 2,1 mln ton. Narastająco w całym pierwszym półroczu produkcja węgla handlowego wyniosła 3,89 mln ton, a sprzedaż: 3,82 mln ton, wobec odpowiednio 4,25 mln ton i 4,33 mln ton w tym samym okresie 2014 r. Niższe wydobycie oraz sprzedaż związane są z utrzymującą się trudną sytuacją rynkową i nadpodażą węgla na polskim rynku.

- Produkcja i sprzedaż w drugim kwartale były zgodne z założeniami i harmonogramem dostaw do klientów. Podtrzymujemy nasze deklaracje dotyczące sprzedaży na poziomie 8,5 mln ton węgla w tym roku. Oznacza to, ze zarówno produkcja jak i sprzedaż w drugim półroczu będą istotnie wyższe niż w pierwszych sześciu miesiącach roku – zapewnia Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka. - Obecnie naszym priorytetem są działania mające na celu pozyskanie kolejnych nowych odbiorców, a także dostosowanie działalności i wydobycia do obecnych możliwości sprzedaży, poprzez optymalizację struktury i poziomu wydobycia, dalszą redukcję kosztów działalności oraz obniżenie nakładów inwestycyjnych. Naszym celem jest utrzymanie kosztów jednostkowych na dotychczasowym poziomie, pomimo spadku wolumenów - dodaje Stopa.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA