fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

SIG kontra KNF

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Stowarzyszenie Inwestorów Giełdowych ponownie wzięło w obronę Platynowe Inwestycje.
Stowarzyszenie Inwestorów Giełdowych uważa, że Komisja Nadzoru Finansowego bezzasadnie zażądała zawieszenia notowań Platynowych Inwestycji (d. AD Drągowski) na kolejny miesiąc (do 4 stycznia).
SIG zauważa, że nadzorca rynku podjął interwencję dopiero po siedmiu miesiącach od transakcji, która wzbudziła jego wątpliwości. Podkreśla, że cena sprzedaży przez Platynowe Inwestycje wydzielonego biznesu (pośrednictwo sprzedaży nieruchomości) była wyższa od wartości rynkowej spółki.
Na początku grudnia KNF informowała o przystąpieniu przewodniczącego do postępowania sądowego w sprawie zaskarżonych uchwał wiosennego NWZ o sprzedaży przez Platynowe Inwestycje wydzielonej działalności. Biznes przejęła rodzina Drągowskich, wycofująca się z akcjonariatu na rzecz spółki Słoneczne Inwestycje. Według KNF wydzielenie i zbycie przedsiębiorstwa mogło odbyć się kosztem interesów akcjonariuszy mniejszościowych, reprezentujących wówczas około 48 proc. kapitału zakładowego.
Wcześniej - od 3 listopada do 3 grudnia - Notowania Platynowych Inwestycji były zawieszone na wniosek KNF z powodu wszczętego postępowania administracyjnego, mogącego skutkować wyrzuceniem firmy z giełdy. Chodzi o emisję akcji dla Słonecznych Inwestycji w zamian za aport, co do którego wyceny i jakości KNF ma wątpliwości.
Po pierwszym zawieszeniu notowań Platynowych Inwestycji SIG - razem z zarządem spółki - skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez urzędników KNF.
Wiceprezesem SIG jest Damian Patrowicz (syn znanego inwestora Mariusza Patrowicza) – prowadził on ostatnie walne zgromadzenie Platynowych Inwestycji. W radzie nadzorczej spółki zasiada m.in. Agnieszka Gujgo, która pojawia się w innych spółkach z portfela Patrowiczów.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA