fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Dlaczego szef Fedu nie zdołował akcji?

Bloomberg
Jerome Pawell, szef Fedu mocno zasygnalizował, iż amerykański bank centralny na pewien czas zakończył obniżkę stóp procentowych.

Taka informacja powinna spowodować panikę na Wall Street, tymczasem indeks szerokiego rynku akcji Standard&Poor's500 odrobił wcześniejsze straty i w ostatniej godzinie handlu wyszedł nawet 0,4 proc. nad kreskę.

A przecież w ubiegłym roku szorstka wypowiedź Powella doprowadziła do eksplozji i czwarty kwartał 2018 roku był najgorszym takim okresem od dziesięciu lat.

Jednak tym razem , jak zauważa Bloomberg, inwestorzy ufają, że przerwa w cięciu stóp procentowych nie oznacza porzucenia ich sprawy.

Chris Zaccarelli, odpowiedzialny za inwestycje w firmie Independent Advisor Alliance:tłumaczy, iż Fed chce odzwyczaić rynek od stopniowych cięć stóp, ale jednocześnie sygnalizuje, że będzie gotowy do działania, jeśli kondycja gospodarki znacząco się pogorszy.

- Tak więc znacząco pogarszająca się sytuacja gospodarcza, bądź też dużo lepsza niż oczekiwano (czy też dużo wyższa od prognozowanej inflacja) będą jedynym powodem cięcia lub podwyżki stóp procentowych- twierdzi Zaccarelli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA