fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Potężny popyt na akcje Allegro

materiały prasowe
Pojawiły się wieści, że księga popytu jest już pokryta dziesięciokrotnie przy cenie maksymalnej. Źródła rynkowe „Rzeczpospolitej” nieoficjalnie potwierdzają tę informację. Ofertę powiększono o dodatkową pulę.

Trwająca oferta publiczna Allegro rozgrzewa rynek. Do poniedziałku trwają zapisy na akcje przeznaczone dla inwestorów indywidualnych. Trwa też budowa księgo popytu – już pierwszego dnia uzyskano chętnych na całą pulę. Z najnowszych doniesień rynkowych wynika, że księga popytu jest już pokryta dziesięciokrotnie przy cenie maksymalnej (z przedziału 35-43 zł). Źródła „Parkietu" potwierdziły tę informację.

Dziś po południu na rynek trafiła też informacja o aneksie do prospektu. Wynika z niego, że zwiększono maksymalną pulę oferowanych akcji. Wynosi ona obecnie 246,9 mln akcji (z opcją dodatkowego przydziału) oraz 214,7 mln akcji (bez tej opcji). A zatem przy cenie maksymalnej w tym pierwszym wypadku mamy IPO o rekordowej wartości rzędu 10,6 mld zł. O 2,5 mld zł większe od dotychczasowego rekordzisty, czyli PZU.

Allegro o szczegółach trwających zapisów na akcje i book buildingu mówić nie chce, natomiast nie ukrywa, że zainteresowanie jest duże.

- Jesteśmy bardzo zbudowani tym, z jakim zainteresowaniem spotyka się nasza oferta – zarówno ze strony krajowych, jak i międzynarodowych inwestorów. Z czego to wynika? Allegro jest spółką, która odniosła wyjątkowy sukces – z lokalnego poznańskiego startupu awansowała do grona 10 największych serwisów e-commerce na świecie - mówi „Parkietowi" Francois Nuyts, prezes Allegro. Jaki jest odzew od inwestorów indywidualnych i czy to, że Allegro jest powszechnie znaną firmą pomaga przy IPO?

- Niewątpliwie tak. Cieszymy się, że wśród naszych akcjonariuszy znajdą się również inwestorzy indywidualni. Zakładam, że wielu z nich zapewne robi zakupy na Allegro, zatem doskonale nas znają, a teraz będą mogli zostać udziałowcami spółki – mówi prezes.

Na rynku przeważają opinie, że Allegro jest spółką bardzo ciekawą, ale że wycena akcji jest stosunkowo wysoka, wskaźnikowo zbliżona do amerykańskiego giganta, Amazona. Czy ten poziom wyceny rzeczywiście jest uzasadniony i czy Allegro nie powinno się benchmarkować raczej bliżej innych podmiotów, o mniejszej skali działania? Zarząd nie odnosi się wprost do tej kwestii.

- Około 29 września poznamy cenę, po jakiej będą sprzedawane akcje w ramach IPO - o tym w dużej mierze zadecydują inwestorzy, zapisujący się na akcje – mówi prezes. Deklaruje, że Allegro będzie się nadal rozwijać i przyciągać na swoją platformę jeszcze większą liczbę Polaków.

Spółka chce zadebiutować na GPW około 12 października.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA