fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Poranny optymizm na GPW

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Wyniki krajowych wyborów prezydenckich nie zrobiły większego wrażenia na inwestorach. Do zakupów przekonały ich pozytywne nastroje na zagranicznych rynkach akcji.

Niepełne wyniki niedzielnych wyborów wskazują na wygraną urzędującego prezydenta, co oznacza kontynuację polityki gospodarczej obecnego rządu. Kwadrans po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był prawie 0,7 proc. na plusie. Krajowe indeksy wspierają przede wszystkim pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji. Większą ochotę do kupowania akcji przejawiają inwestorzy handlujący na zachodnioeuropejskich giełdach, gdzie poranne zwyżki głównych indeksów sięgały 1-1,5 proc. Nieco z tyle zostały rynki z naszego regionu, ale i tutaj więcej do powiedzenia mają kupujący.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących w poniedziałkowy poranek cieszą się największe spółki z indeksu WIG20, które niemal w komplecie zyskują na wartości. Najbardziej okazałe zwyżki notują walory spółek wydobywczych JSW i KGHM, wspierane rosnącymi cenami surowców. Na celowniku kupujących znalazły się też papiery banków i spółek energetycznych, kontynuując ubiegłotygodniowe odbicie. Z pozytywnych nastrojów nie skorzystały jedynie akcje CD Projektu, notując niewielkie spadki.

Pozytywne nastroje zdominowały również handel w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek znacznie częściej można dostrzec kolor zielony.

Złoty lekko zyskuje na wartości względem najważniejszych walut. Rano płacono ok. 4,46 zł za euro i 3,96 zł za dolara.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA