fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Mocne wzrosty na otwarciu

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
WIG20 zniżkuje na początku czwartkowej sesji o ponad 1 proc. i przekracza 1790 pkt. Silnie zyskuje CCC.

Po udanej sesji w środę, kiedy WIG20 zyskał 0,77 proc., czwartek również zaczyna się pozytywnie na GPW. WIG20 zbliża się do poziomu 1800 pkt, którego utracił w poprzednim tygodniu. Najlepsze w gronie krajowych blue chips jest na starcie CCC, którego akcje zyskują około 7 proc. Spółka zaprezentowała szacunkowe wyniki za II kwartał. Jak podano, wynik EBITDA grupy wyniósł 40 mln zł, a strata operacyjna 112 mln zł. Do tego około 2 proc. zyskują Cyfrowy Polsat oraz LPP. Na czerwono świecą notowania trzech spółek: CD Projektu, Orange i Dino Polska. Dino podało dziś, że sieć sklepów liczy już 1302 marketów. Oznacza to, że w I półroczu powstały 84 nowe sklepy. Rok temu w tym samym okresie udało się otworzyć 81 marketów.

Większość europejskich giełd zaczęła czwartek na zielono. Niemiecki DAX także zyskuje ponad 1 proc. Również giełdy w Azji i USA zakończyły sesję zwyżkami. S&P500 zyskał 0,5 proc. i wrócił nad poziom 3100 pkt, a Nasdaq 1,2 proc., kończąc dzień na poziomie 10279 pkt. To nowy rekord zamknięcia.

Na rynku walut mamy z rana lekkie cofnięcia dolara. EUR/USD zwyżkuje do 1,128. W złotym dolar wyceniany jest na 3,96. Euro kosztuje zaś 4,47 zł.

Uwagę przykuwa dziś ropa po większym niż się spodziewano spadku zapasów. Cena baryłki typu WTI wróciła nad poziom 40 dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA