fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Czerwony początek handlu na GPW

Bloomberg
W pierwszych minutach czwartkowego handlu więcej do powiedzenia mają sprzedający. WIG20 oscyluje wokół poziomu 2350 pkt.

Przez całą środową sesją główne warszawskie indeksy świeciły na czerwono. Słabością raził szczególnie WIG20. O ile początek handlu nie był jeszcze dla tego indeksu bardzo zły, o tyle końcówka sesji przyniosła zdecydowaną przewagę niedźwiedzi. Ostatecznie indeks blue chips stracił blisko 2,4 proc. i zatrzymał się na poziomie 2364 pkt. Również cały luty był słaby dla posiadaczy akcji. W tym czasie WIG20 stracił aż 7,4 proc.

Po wczorajszej sesji sytuacja na wykresie największych spółek wyraźnie się pogorszyła. Duża czarna świeca przebiła dołki (wsparcia) z grudnia i lutego. Obecnie byki powinny wykazywać się większą determinacją w okolicy 2300 pkt.

Wczorajsza sesja w USA również zakończyła się spadkami. Dow Jones Industrial stracił 1,5 proc., Nasdaq spadł o 0,8 proc., zaś S&P 500 stracił 1,1 proc.

Na starcie czwartkowego handlu na GPW przewagę mają sprzedający. WIG20 traci 0,4 proc. i oscyluje wokół poziomu 2350 pkt.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyty przemysłowych wskaźników PMI za luty dla europejskich gospodarek. Poznamy też styczniową stopę bezrobocia w strefie euro.

Rano bitcoin drożeje o niespełna 1 proc., do 10 504 USD. Również na złotym obserwujemy niewielkie ruchy. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,42 zł, zaś euro kosztuje 4,17 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA