fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ten strateg był najlepszy w 2019, teraz ostrzega inwestorów

Bloomberg
Zaangażowanie inwestorów w akcje amerykańskie jest blisko skrajnych poziomów, ostrzega Binky Chadha i jego koledzy z Deutsche Banku wskazując, że gracze wyceniają poprawę kondycji światowej gospodarki.

Według ekspertów DB rynek akcji znacznie wyprzedził spodziewane odbicie globalnej koniunktury.

Większe niż obecnie zaangażowanie strategii zautomatyzowanych w akcje spółek amerykańskich było tylko w styczniu 2018 roku przed dużą wyprzedażą w lutym. Co więcej, zarządzający inwestujący na rachunek zamożnych klientów przeważają udział amerykańskich akcji najbardziej od października 2018 roku.

Blisko rekordowych poziomów inwestorzy są też zaangażowani w długie pozycje na kontraktach terminowych, podkreślają w nocie dla inwestorów stratedzy Parag Thatte, Srineel Jalagani i Binky Chadha.

Czytaj także: Rzeź chińskich spółek w USA. A może być gorzej

Zwracają też uwagę na duży napływ pieniędzy na ten rynek. W ostatnim kwartale 2019 r. inwestorzy zaangażowali tam 50 miliardów dolarów podczas gdy w poprzednich dziesięciu miesiącach wycofali około 300 miliardów dolarów.

Chadha, jak podkreśla Bloomberg, jest względnie niedźwiedzio nastawiony w tym roku wśród ekspertów monitorowanych przez tę agencję informacyjną. Zdaniem specjalisty Deutsche Banku indeks Standard&Poor's500 zakończy 2020 r. na poziomie 3250 pkt podczas gdy w piątek wartość tego wskaźnika na koniec sesji wynosiła 3265 pkt.

Prognoza Chadhy na 2019 rok była najbardziej optymistyczna i okazała się najbardziej trafna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA