fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Zieleń w Warszawie

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Po czterech z rzędu spadkowych sesjach inwestorzy w Warszawie doczekali się odbicia.

Pierwsze minuty poniedziałkowej sesji przebiegają pod znakiem niewielkiej przewagi kupujących. Pół godziny rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,2 proc. na plusie. Wzrosty w Warszawie korespondują z poprawa nastrojów na zagranicznych rynkach akcji, gdzie więcej do powiedzenia mają kupujący. Kolor zielony można zauważyć zarówno na indeksach rozwiniętych parkietów, jak i na giełdach z naszej części Europy, choć skala zwyżek jest ograniczona.

W Warszawie największe spółki cieszą się selektywnym zainteresowaniem kupujących. Na ich celowniku znalazły się walory banków. W tym gronie wyjątkiem jest jednak Pekao. Negatywne nastawienie inwestorów to odpowiedź na ostatnie roszady we władzach banku. Straty z końcówki minionego tygodnia próbują odrabiać papiery spółek energetycznych i wydobywczych. Natomiast ciężarem pozostają taniejące akcje PKN Orlen i PGNiG.

Pozytywne nastroje udzieliły się również segmentowi małych i średnich spółek, gdzie w piątkowy poranek wyraźną przewagę mają drożejące walory. Dodatkowych emocji dostarczył wysyp ostatnich w tym sezonie wynikowym raporty kwartalne spółek. Wśród pozytywnych zaskoczeń znalazły się wyniki m. in. PlayWay, Enter Air i Vistalu, natomiast rozczarowały rezultaty m. in. Rafako i Polnordu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA