fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 oddala się od 2200 pkt

Bloomberg
Początek środowej sesji przynosi lekką zniżkę WIG20 w okolice 2188 pkt. Przypomnijmy, że we wtorek indeks blue chips stracił 1,13 proc., przez co znów wrócił poniżej poziomu 2200 pkt.

Z rana najmocniej w gronie dużych spółek zyskują PKN Orlen, Dino i Alior, jednak zwyżki nie przekraczają 1 proc. Słabsze jest za to PGE, którego kurs rósł za to przez kilka poprzednich dni. Podczas wtorkowej sesji PGE zyskało aż 3,11 proc., podczas gdy WIG20 spadł o 1,13 proc. Dziś poza PGE zniżkują notowania JSW i Lotosu. Na czerwono świecą też akcje największych banków. Krajowe małe i średnie spółki rozpoczynają dzień od zwyżek o około 0,4 proc. 

Sesja w Europie rozpoczyna się spokojnie. DAX właściwie nie zmienił swojego położenia w porównaniu do poziomu zamknięcia z wczoraj. Amerykański S&P500 zyskał we wtorek 0,26 proc., kończąc sesję powyżej 3000 pkt.

Trudno się dziś spodziewać większych emocji na rynkach, ponieważ inwestorzy czekają na dzisiejsze posiedzenie Fedu, który zdecyduje o stopach procentowych. Oczywiście spodziewane są obniżki. Przypomnijmy, że Fed dokonał już obniżki podczas lipcowego posiedzenia.

Na rynku walutowym z rana dolar nieco zyskuje na wartości i kosztuje 3,92 zł. Euro jest wyceniane na 4,34 zł. Kurs pary EUR/USD spada do 1,1059. Dziś zapowiada się spokojniej na rynku surowców. Złoto i ropa utrzymują się w okolicach cen zamknięcia z wtorku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA