fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW potwierdza: jesteśmy zainteresowani giełdą w Tel Awiwie

Wikimedia, fot. Yaniv Morozovsky
GPW poinformowała o podjęciu decyzji dotyczącej przygotowania i złożenia wstępnej, niewiążącej oferty zakupu części udziałów w giełdzie w Tel Awiwie. Tym samym potwierdziły się informacje z wtorkowej „Rzeczpospolitej”.

„Zarząd GPW w dniu 28 lutego 2018 r. podjął decyzję o złożeniu wstępnej, niewiążącej, wspólnej wraz z Polskim Funduszem Rozwoju oferty zakupu 71,7 proc. udziałów w Tel Aviv Stock Exchange. Oferta na tym etapie ma charakter wstępny i niewiążący i nie zobowiązuje żadnej ze stron do rozpoczęcia negocjacji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia oferty przez TASE w następnym etapie GPW, PFR i TASE mogą podjąć dalsze rozmowy i negocjacje. Na tym etapie ujawnienie szczegółów złożonej oferty mogłoby negatywnie wpłynąć na pozycję negocjacyjną w ewentualnym dalszym procesie. Spółka poinformuje o ewentualnych dalszych etapach procesu inwestycyjnego oddzielnym raportem bieżącym” – czytamy w komunikacie GPW.

Tym samym w pełni potwierdziły się nasze informacje, które opublikowaliśmy w wtorkowej "Rzeczpospolitej" w tekście Warszawska giełda walczy o Tel Awiw.

Jak podkreślono „na obecnym etapie, rozważane scenariusze pozostają zróżnicowane, a decyzja dotyczy wyłącznie etapu projektu mającego na celu przedstawienia potencjalnych warunków nabycia udziałów w TASE. W ocenie zarządu spółki podjęte działania stanowią czynności poprzedzające ewentualne negocjacje. Na obecnym etapie decyzje mają charakter wyłącznie kierunkowy. Dopiero po zakończeniu prac wstępnych spółka będzie mogła podjąć decyzję o dalszym postępowaniu” – brzmi oficjalne stanowisko warszawskiej giełdy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA