fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

1,2 mln zł kary dla Altusa TFI

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Komisja Nadzoru Finansowego informuje o nałożeniu na Altus TFI dwóch kar pieniężnych po 600 tys. zł podczas wtorkowego posiedzenia. Poza tym KNF zakazała oferowania klientom detalicznym inwestycji w opcje binarne.

Kary dla Altusa TFI wynikają z naruszenia rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości funduszy inwestycyjnych "w związku z wyceną akcji spółki akcyjnej w wprowadzonych do obrotu na NewConnect w okresie od dnia 28 grudnia 2017 r. do dnia 20 kwietnia 2018 r." oraz "w związku z wyceną akcji spółki akcyjnej wprowadzonych do obrotu na NewConnect w okresie od dnia 21 kwietnia 2018 r. do dnia 21 września 2018 r."

"Według KNF wycena akcji tej spółki bazująca na notowaniach giełdowych była dokonywana nieprawidłowo, gdyż nie uwzględniała znacząco niskiego wolumenu obrotu akcjami spółki na NewConnect (a tym samym braku popytu na akcje tej spółki)" - czytamy w uzasadnieniu.

Jeśli chodzi zaś o oferowania klientom detalicznym inwestycji w opcje binarne, decyzja dotyczy wszystkich podmiotów prowadzących w Polsce działalność maklerską, tj. firm inwestycyjnych, banków, oddziałów zagranicznych firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych oraz podmiotów działających transgranicznie w oparciu o swobodę świadczenia usług.

Następne posiedzenie KNF zaplanowane jest na 9 lipca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA