fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wektory 2015 rozdane

Laureat Wektora 2015 kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie prof. Mirosław Ząbek (C), prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski (P) i Piotr Warczyński (L) podczas uroczystości wręczenia Wektorów 2015
PAP/Radek Pietruszka
Dziesięciu przedstawicieli nauki, biznesu i organizacji pozarządowych otrzymało w sobotę Wektory 2015 – nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, które działalnością w różnych dziedzinach gospodarki i życia społecznego przyczyniają się do tworzenia korzystnego klimatu dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Statuetki wręczano w sobotę w czasie uroczystej gali. „Zrównoważony, stabilny i długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Takie właśnie przesłanie wiąże się z wręczanymi dziś nagrodami Wektorów" – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości.

Wektorem 2015 został nagrodzony prof. Mirosław Ząbek – kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Kapituła doceniła jego wybitne osiągnięcia w obszarze neurochirurgii, troskę o każdego pacjenta, a także pasję w realizacji swojego powołania.

Za stworzenie jednego z najważniejszych w Polsce ośrodków akademickich oraz zbudowanie modelowej współpracy między nauką i biznesem nagrodę otrzymał prof. Andrzej K. Koźmiński – prezydent, Przewodniczący Rady Powierniczej Akademii Leona Koźmińskiego.

Kazimierz Pazgan, właściciel Grupy Konspol, został nagrodzony za konsekwentną promocję polskich produktów na świecie oraz za przekształcenie lokalnej firmy drobiarskiej w potentata na skalę międzynarodową.

Prezes spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, Tomasz Zaboklicki otrzymał Wektora 2015 „za skuteczną rywalizację z największymi producentami taboru szynowego na świecie w oparciu o polską myśl technologiczną".

Założyciela i prezesa firmy AB Andrzeja Przybyło nagrodzono za stworzenie największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy dystrybucyjnej i jej sukces finansowy.

Statuetki przyznano także przedstawicielom branży finansowej. Prezesowi VIVUS Finance Loukasowi Notopoulosowi za rozwiązania, które zmieniły polski rynek usług pożyczkowych, oraz za ich umiejętne łączenie z potrzebami klientów. Natomiast wiceprezesa mBanku Hansa-Dietera Kemlera doceniono za udział w tworzeniu pionierskich rozwiązań na rynku międzybankowym w Polsce.

Wektora 2015 dostał także założyciel i prezes Stowarzyszenia Integracja Piotr Pawłowski. W uzasadnieniu decyzji wskazano na jego konsekwentną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz szczególną troskę o ich należytą pozycję na rynku pracy.

Nagrodzoną Wektorem 2015 firmą zostały Polskie Sieci Elektroenergetyczne za „Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa", służące budowie bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności rynku.

Zgodnie z informacją Pracodawców RP Wektory to nagrody przyznawane od 2002 roku przede wszystkim za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

„Trafiają do rąk wybitnych osobistości ze świata gospodarki, polityki, kultury, nauki i mediów, a także do osób, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach pokazują godne naśladowania kierunki i metody postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, cennych nie tylko dla polskiej gospodarki, ale również życia społecznego" – napisano w komunikacie organizacji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA