fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Zarządzający wybrali najlepszych analityków

Adobe Stock
Znane są wyniki 19. edycji rankingu analityków giełdowych, który co roku przygotowuje „Parkiet". W tej edycji w głosowaniu udział wzięły w sumie 32 TFI i OFE.

Ta edycja była przede wszystkim walką specjalistów z dwóch biur: Trigona DM oraz BM PKO BP. To oni zwyciężyli w większość klasyfikacji sektorowych. Także między nimi toczyła się walka na najlepszy zespół analizy. Analitycy Trigona wygrali w sumie w czterech z trzynastu klasyfikacji sektorowych. Przedstawiciele BM PKO BP zwyciężyli z kolei w pięciu kategoriach. Jak się jednak okazało, było to za mało, aby zwyciężyć w klasyfikacji najlepszych zespołów analitycznych (głosowanie w tej sprawie jest niezależne od głosownia na najlepszych analityków). Zdaniem zarządzających z TFI i OFE najlepszy zespół analiz ma obecnie Trigon. BM PKO BP tym razem musi się zadowolić drugim miejsce. Najniższy stopień podium zajął zespół Santander BM.

BM PKO BP po drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej na pocieszenie pozostaje fakt, że ma w swoim gronie najlepszego analityka giełdowego bez podziału na kategorie. Zdaniem zarządzających na miano to zasłużył Piotr Łopaciuk. Wyprzedził Tomasza Rodaka z DM BOŚ i Tomasza Dudę z Erste Securities.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA