fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Internetowe żniwa rosyjskich hakerów

pixabay
Równowartość 60 mln zł ukradli rosyjscy hakerzy z kont obywateli Rosji w ciągu jednego tylko kwartału. To o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej.

„Łącznie od lipca do września 2020 roku oszuści przeprowadzili bez zgody klientów 180 tysięcy transakcji za 2,5 mld rubli (120 mln zł - red.). Wzrost tego wskaźnika (+ 32 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku) tłumaczy się m.in. wzrostem kwoty transakcji z wykorzystaniem elektronicznych środków płatniczych” - głosi komunikat Banku Rosji.

Czytaj także: Najlepsze sposoby hakerów na okradanie nas

Hakerzy najczęściej wykorzystywali do kradzieży portale zakupowe w internecie. W tym celu tworzyli fałszywe strony, identyczne z autentycznymi, gdzie klienci robili zakupy i płacili za nie, nie zdając sobie sprawy, że kupują powietrze.

Od lipca do września (trzeci kwartał) Bank Rosji zidentyfikował ponad 2,1 tys. nieuczciwych zasobów (stron) internetowych. W tym samym okresie ubiegłego roku zidentyfikowano ich 2,8 tysiąca.

„Robiąc zakupy w Internecie, napastnicy ukradli obywatelom prawie 1,2 miliarda rubli (60 mln zł - red.)” - głosi komunikat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA