fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

KNF ostrzega przed kolejnymi firmami

Fotorzepa, Robert Gardziński
Komisja Nadzoru Finansowego informuje o dopisaniu 8 firm na listę ostrzeżeń publicznych.

Firmy, które zostały w poniedziałek dopisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF to Profit Doradcy Finansowi z siedzibą w Łodzi, Ciuba & Partnerzy Kancelaria Finansowa z siedzibą w Lublinie, Home & Business Financial Distribution Dariusz Cyganek z siedzibą w Warszawie, Invest Private Consulting Damian Pietrzak z siedzibą w Łodzi, Militanis Capital z siedzibą we Wrocławiu oraz Prade Inwestycje Kapitałowe z siedzibą w Warszawie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - informuje Urząd KNF. 

Wobec dwóch kolejnych firm, czyli Digital Market z siedzibą w Gdańsku oraz Dgtmarket Ltd z siedzibą w Londynie KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA