fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wonga na platformie Bancovo

Bloomberg
Od dziś klienci platformy pożyczkowej mogą skorzystać z oferty firmy Wonga Polska – jednego z największych pożyczkodawców niebankowych.

– Realizujemy naszą strategię, która zakłada oferowanie coraz większych kwot pożyczek w cenach porównywalnych do bankowych i stałe poszerzanie grona klientów. Współpraca z Bancovo to szansa na dotarcie z naszą ofertą do osób, które dotąd nie trafiły bezpośrednio do Wonga, a chcą uzyskać finansowanie przez Internet, bezpiecznie i szybciej niż w banku – mówi Sylwia Drejer-Cichucka, członek zarządu Wonga Polska. Dodaje, że spółka będzie rozbudowywać kanały dystrybucji jej produktów a Bancovo jest pierwszą tego typu platformą, z którą współpracuje.

Założona przez Alior Bank platforma pośrednictwa finansowego rozpoczęła działalność w marcu tego roku. Oferuje dostęp online do szerokiej oferty kredytów bankowych i pożyczek wielu firm dostępnych na polskim rynku, zgromadzonych w jednym miejscu. Proponuje realne, spersonalizowane oferty, a sam proces zaciągania kredytu odbywa się przez internet. Oferty klient widzi już po jednej minucie od złożenia wniosku, a pieniądze może otrzymać nawet w 15 minut.

Wonga już dziesiątym partnerem platformy. Gdy startowała było ich cztery: InBank, Alior, TakTo Finanse i SuperGrosz. Spółka wskazywała, że pod koniec roku na platformie dostępna ma być oferta 12-14 firm (5-6 banków oraz 7-8 firm pożyczkowych).

– Jesteśmy przekonani, że nasi klienci pozytywnie odbiorą dostępność oferty Wonga na Bancovo. To istotny gracz na polskim rynku finansowym online, dlatego nawiązanie współpracy bardzo nas cieszy – komentuje Marcin Mikołajczak, członek zarządu w Bancovo.

Wonga koncentruje się na sprzedaży online pożyczek ratalnych, które już dziś stanowią ponad 90 proc. jej portfela. Firma sukcesywnie zwiększa maksymalną kwotę pożyczki i okres oferowanego finansowania - w tym roku wydłużyła je do odpowiednio 20 tys. zł i do 60 miesięcy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA