fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Nie ma litości dla bitcoina i spółki

Adobe Stock
Kapitalizacja rynku walut cyfrowych, monitorowanego przez CoinMarketCap.com, osiągnęła nowe dno.

Na koniec minionego tygodnia wynosiła zaledwie 197 mld USD, co oznaczało, że od styczniowego szczytu wyparowało już około 640 miliardów dolarów.

Liderem spadków w piątek był Ethereum, największy rywal bitcoina. Jego wartość spadła o 8,9 proc., a bitcoin stracił ponad 2 proc. Pięć spośród minionych sześciu tygodni waluty cyfrowe kończyły na minusie.

Dzisiaj rynek ten nadal pozostawał pod presją mimo informacji, że nowojorski bank Citigroup stworzył nowy mechanizm do inwestowania w kryptowaluty. Według Bloomberga zamierza on emitować specjalne kwity depozytowe (DAR-y).

Bloomberg Galaxy Crypto Index, obejmujący główne waluty cyfrowe, spadał dzisiaj rano o 4,1 proc., a cena bitcoina obniżyła się do 6313,51 USD.

Do pogorszenia się nastrojów na tym rynku w ostatnich dniach przyczyniła się m. in. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), która czasowo zawiesiła notowania dwóch instrumentów powiązanych z aktywami cyfrowymi. Jednocześnie Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum powiedział Bloombergowi, że czasy szybkiego wzrostu branży blockchain prawdopodobnie minęły.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA