fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Rusza nowy fundusz inwestycji technologicznych

Anna Cieślak-Wróblewska
Holding Dirlango Łukasza Wejcherta oraz Macieja Żaka, byłych szefów Onetu, startuje z funduszem Dirlango Tech FIZAN. W planach są inwestycje w Polsce i za granicą. W br. w sumie ma chodzić o ponad 100 mln zł. W perspektywie 2 lat portfel Dirlango Tech FIZAN ma wynosić 200-300 mln zł.

Partnerem w funduszu będzie Ipopema TFI. Do holdingu należy obecnie dziewięć spółek. Dirlango pozwoli prywatnym inwestorom na dostęp do atrakcyjnych inwestycji na globalnym rynku IT. Dotąd koncentrował się na inwestycjach w trzech segmentach rynku nowych technologii: dane (Netsprint, WhitePress, LeadR), transport (iTaxi) oraz spółki analityczne (JustWiFi, Koala Metrics). Teraz zarządzający chcą inwestować środki w spółki nowych technologii w Polsce (60 proc.) i za granicą (do 40 proc. w ramach wspólnych inwestycji z renomowanymi partnerami w postaci globalnych funduszy VC). - Naszym celem jest zaoferowanie inwestorom możliwości udziału w dynamicznie rozwijającym się segmencie technologicznych firm. Najchętniej będziemy inwestowali w spółki rentowne w fazie wzrostu - podkreśla Łukasz Wejchert.

On sam, w ramach budowy funduszu, zadeklarował zaangażowanie finansowe na poziomie 10 mln zł. Jednocześnie holding Dirlango rozważa wniesienie proporcjonalnych udziałów we wszystkich spółkach portfelowych. Docelowy udział Dirlango i Łukasza Wejcherta będzie wynosić 20-30 proc. wartości funduszu. Perspektywa inwestycyjna funduszu zamkniętego to 6 lat, z możliwością przedłużenia o 3 lata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA