fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Zdrowie ciągle w cenie

123rf.com
Według najnowszego raportu firmy badawczej PMR rynek prywatnej ochrony zdrowia w najbliższych latach będzie rósł w tempie około 7 proc. rocznie.
Starzejące się społeczeństwo oraz wzrost zamożności polaków – to główne elementy wskazujące na to, że rynek prywatnej opieki zdrowotnej w dalszym ciągu będzie się rozwijał. Według równych źródeł wynika, że w ostatnich latach rynek ten rósł w tempie 5-7 proc. rocznie. Według najnowszego raportu firmy badawczej PMR w latach 2016-2020 będzie rósł w tempie około 7 proc. rocznie.
Jak prognozuje PMR, pomimo szybkiego rozwoju segmentu ubezpieczeń zdrowotnych, na rynku prywatnej opieki medycznej w najbliższych latach nadal będą dominowały usługi abonamentowe. Rozwojowi tego sektora sprzyja brak mocnych perspektyw dla segmentu ubezpieczeń zdrowotnych. Dlatego też w najbliższych latach rozwojowi usług abonamentowych nie powinien zagrozić plan wejścia firm ubezpieczeniowych w sektor opieki zdrowotnej. W dwucyfrowym tempie będą rozwijały się usługi FFS (fee-for-service, świadczenia płatne bezpośrednio z własnej kieszeni). W obliczu niedoboru podaży usług publicznej służby zdrowia i rosnących kolejek do specjalistów w ramach abonamentów medycznych lub DUZ oraz braku perspektyw na rozwiązanie tych problemów, rośnie chęć Polaków do prywatnego opłacania wizyt lekarskich, pobytów w szpitalu i usług rehabilitacyjnych - wynika raportu PMR.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA