fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Bioton bez dystrybucji w Brazylii

AdobeStock
Brazylijska spółka Biomm wypowiedziała Biotonowi umowę dotyczącą przyznania prawa wyłączności na komercjalizację ich insulin w Brazylii.

Warunkiem rozpoczęcia dostaw w ramach umowy było uzyskanie rejestracji produktów na terytorium Brazylii. Pomimo wypowiedzenia kontraktu, Bioton kończy badania kliniczne i niezależnie od tej decyzji będzie kontynuować proces rejestracji w Brazylii, który pozostaje strategicznym rynkiem spółki.

Główną przyczyną wypowiedzenia jest nie podpisanie programu partnerstwa produkcyjnego (PDP), czyli umowy z Ministerstwem Zdrowia Brazylii w zakresie dostaw rekombinowanej insuliny ludzkiej na terytorium kraju do 31 grudnia 2015 r. Dodatkowo PDP w odniesieniu do rekombinowanej insuliny ludzkiej został czasowo zawieszony w sierpniu 2019 r. przez Narodową Agencję Nadzoru Zdrowia (ANVISA). Aż 19 PDP zostało zawieszonych, również projekt rekombinowanej insuliny ludzkiej. 

„Spółka będzie analizowała kwestie prawne wypowiedzenia w celu podjęcia dalszych kroków.
Zarząd wskazuje, iż aktualnie kończy badania kliniczne i niezależnie od decyzji Biomm nadal będzie kontynuował proces rejestracji na rynku Brazylii, który jest nadal strategicznym rynkiem i zamierza skomercjalizować Produkty w najszybszym możliwym terminie” - podkreślił Bioton w komunikacie.

Od rana wartość waloru spółki spada o ponad 4 proc., do poziomu 4,6 zł. Kapitalizacja Biotonu wynosi obecnie 399 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA