fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Trump wyznaczył nowego sekretarza ds. energetyki przez Ukrainegate

Dan Brouillette
United States Department of Energy/ domena publiczna
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że powoła Dana Brouillette’a na sekretarza ds. energetyki jeszcze w tym roku, kiedy ze stanowiskiem pożegna się Rick Perry w związku z Ukrainegate.

Dan Brouillette pełni obecnie funkcję zastępcy sekretarza ds. energetyki. O tym, że to on ma zastąpić odchodzącego z tego stanowiska Ricka Perry’ego, Donald Trump poinformował w tweecie opublikowanym w piątek po południu.

„Pragnę podziękować sekretarzowi ds. energetyki Rickowi Perry’emu za znakomitą pracę, którą wykonał. Odejdzie on pod koniec roku, by zająć się innymi sprawami. Rick był świetnym gubernatorem Teksasu i świetnym sekretarzem ds. energetyki” - napisał prezydent USA.

„Jednocześnie, z przyjemnością nominuję zastępcę sekretarza ds. energetyki Dana Brouillette’a na nowego sekretarza ds. energetyki. Doświadczenie Dana w branży jest nieporównywalne. Całkowity profesjonalista, nie mam wątpliwości, że Dan świetnie sobie poradzi!” - dodał Trump.

Rick Perry pełnił funkcję gubernatora Teksasu od 2000 do 2015 r., a w marcu 2017 r. został powołany na sekretarza ds. energetyki.

Wcześniej w piątek 18 października Trump potwierdził, że Rick Perry złożył dymisję ze stanowiska. Jak wiadomo, miało to związek z nieudaną próbą ingerencji urzędnika w wybory nowych władz ukraińskiego Naftogazu. Afera znana w mediach jako Ukrainegate zaczęła się na początku października, gdy agencja Associated Press doniosła o tym, że grupa amerykańskich biznesmenów powiązanych z Trumpem i jego osobistym adwokatem Rudy Gulianim, usiłowała wpłynąć na nominacje członków zarządu państwowego giganta energetycznego Ukrainy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA