fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

British Airways nie lata z Gatwick

AFP
Narodowy przewoźnik brytyjski zawiesił tymczasowo z powodu pandemii loty z Gatwick, drugiego najważniejszego lotniska w kraju.

- Ze względu na znaczne ograniczenia i trudne warunki na rynku zawieszamy tymczasowo, podobnie jak wiele innych linii, nasz rozkład lotów z Gatwick — powiedział rzecznik BA. Linia będzie w dalszym ciągu odprawiać niektóre loty z lotniska Heathrow. Szef przewoźnika uprzedził wcześniej, że linia walczy o przetrwanie i będzie musiała zmniejszyć zatrudnienie i uziemić samoloty. Firma matka IAG zapowiedziała zmniejszenie o 75 proc. zdolności przewozowych w kwietniu i maju. Francuzi zamknęli od 31 marca lotnisko Orly pierwszy raz w historii.

Następca tranu w Dubaju, szejk Hamdan bin Mohammed ogłosił, że rząd emiratu udzieli pełnego wsparcia linii Emirates i zasili ją nowym kapitałem, aby przetrwała kryzys. Emirates „ma strategiczne znaczenie dla Dubaju i dla gospodarki ZEA, a linie lotnicze odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu Dubajowi pozycji ważnego ośrodka lotniczego. Dalsze szczegóły w tej sprawie zostaną ogłoszone później" — napisał na Twitterze.

Planowane przez rząd Norwegii gwarancje kredytowe da linii lotniczych Norwegian, SAS i Wideroe mogą być uruchomione natychmiast po zaakceptowaniu ich przez organ nadzoru krajów strefy EFTA — podano oficjalnie w Oslo. Gwarancje opiewają na 6 mld koron (574 mln dolarów), Norwegian dostanie 3 mld, ale pod pewnymi warunkami, np. że nie zapłaci tymi pieniędzmi roszczeń wierzycieli — podał Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA