fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

GPW: WIG20 na wsparciu

GPW
Bloomberg
Indeks dużych spółek zniżkuje w czwartek z rana o około 0,5 proc. Zniżkują m.in. banki.

Wczorajsza sesja przyniosła sporo emocji, jednak końcowy wynik WIG20 zawiódł inwestorów. Maksimum sesji wypadło niemal na 1990 pkt (30 pkt zwyżki), czyli w pobliżu najwyższych poziomów z lutego. Główną siłą napędową były banki. Wysokich poziomów nie udało się utrzymać, a ostatecznie WIG20 zakończył dzień spadkiem o 0,8 proc. Nie pomagało otoczenie i rosnące ryzyko korekty w USA. Wczorajszą sesję S&P500 zakończył spadkiem o 1,3 proc., a Nasdaq stracił 2,9 proc. - Środowa sesja ponownie pokazała jak nerwowa stała się sytuacja w Nowym Jorku i jak bez poważniejszych przyczyn można tam, szczególnie w sektorze technologicznym zobaczyć poważną wyprzedaż – komentuje Kamil Cisowski z DI Xelion. Dziś większość europejskich indeksów akcji świeci na czerwono. Niemiecki DAX zniżkuje o 0,5 proc. Pole do przeceny na WIG20 jest jednak ograniczone wsparciem w strefie między 1900 a 1920 pkt.

Dzisiejsza zniżka to zasługa m.in. CCC, które traci blisko 2 proc. Słabo wypadają także PKO BP, Pekao i Santader. Co ciekawe, zniżkują także walory Allegro, które pokazało wyniki lepsze od prognoz analityków.

Na rynku walut dolar rośnie w siłę. Kosztuje z rana 3,77 zł, z kolei euro wyceniane jest na 4,54 zł. Kurs głównej pary walutowej EUR/USD utrzymuje się przy 1,204.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA