fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Debata „Rzeczpospolitej" i Facebooka: Dlaczego młodzież coraz silniej angażuje się w obronę klimatu

Dlaczego młodzież coraz silniej angażuje się w obronę klimatu – o tym porozmawiamy podczas kolejnej debaty „Rzeczpospolitej" i Facebooka.

W piątek o godzinie 12 odbędzie się kolejna z debat „Rzeczpospolitej" i Facebooka. Pod hasłem: „Czy starsi młodszym budują dom. Czyli jak wciąż ci sami – od 1989 roku – politycy urządzają Polskę, w której żyć będzie dzisiejsza młodzież. Nie pytając jej o zdanie...", będziemy się zastanawiać, jaki pomysł na świat ma młode pokolenie, jakie są największe problemy, z którymi się boryka, jakie najpoważniejsze dylematy, które stają przed nim. Młodzieżowe strajki klimatyczne pokazały, że młode pokolenie nie chce pozostać obojętne na problemy naszej planety i postanowiło się zaangażować w konkretne działania. Ale strajk to tylko jeden z przykładów.

Do dyskusji zaprosiliśmy Michała Kiwerskiego z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, dr Monikę Sajkowską z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, prof. Stanisław Mocek, rektor Collegium Civitas oraz dr. hab. Jacka Wasilewskiego, politologa i medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego. Debatę na żywo będzie można oglądać na stronie głównej „Rzeczpospolitej" oraz na naszym profilu na Facebooku. Relacja z debaty w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej". —red

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA